Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Powrót

Zajęcia i kursy - 2011r

Data publikacji: 2012-01-05

efs-logo

Zajęcia integracyjne odbywały się w Klubie Integracji Społecznej w miesiącach maju i czerwcu 2011r.
- w ramach kontraktów socjalnych 12 uczestników (9 kobiet i 3 mężczyzn w tym 2 osoby niepełnosprawne) otrzymało wsparcie z zakresu aktywizacji społecznej (trening kompetencji i umiejętności społecznych) i zawodowej (zajęcia z doradcą zawodowym). Specjaliści (doradca zawodowy, psycholog, terapeuta) zatrudnieni w projekcie poprowadzili zajęcia indywidualne i grupowe z uwzględnieniem specyficznych potrzeb kobiet i mężczyzn. Ich realizacja przyczyniła się do zmiany postaw społecznych BO, podniesienia poczucia własnej wartości i poprawy asertywności. Zajęcia grupowe przygotowały uczestników do efektywnego poszukiwania pracy, przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, pisania CV, podania o pracę.
- w dniach11, 12, 13 lipca 2011r, wyjazd integracyjny do Zakopanego połączony z warsztatami aktywizacyjnymi (zawodowymi i społecznymi), pod okiem trenerów - psychologa i doradcy zawodowego.

Po otrzymaniu wsparcia kompetencji społecznych i zawodowych nasi beneficjenci zakwalifikowani zostali do uczestnictwa w kursach zawodowych: kosmetyczka z elementami stylizacji paznokci, sprzedawca z minimum sanitarnym + kasy fiskalne, opiekun osób starszych i niepełnosprawnych, kucharz - kelner z minimum sanitarnym, nowoczesne technologie wykończeniowe w budownictwie, operator ładowarko koparki, kurs prawa jazdy kategorii B, kurs prawa jazdy kategorii C.
op. Zofia Nowak